Macmillan Cancer Support

Macmillan, amacı kanserle mücadele eden herkese ulaşmak ve hayatlarını iyileştirebilmek olan ve bunu yaparken milyonlarca insanı da aynı şeyi yapmaya teşvik etmeyi görev edinmiş bir firmadır.

MacMillan Cancer Support kansere yakalanmış hastalar için broşürler ve bilgi formları üretir. Dokümanlar içerisinde belirli tedavi şekilleri, kanser çeşitleri hakkında bilgi ve kanserle yaşam üzerine pratik rehberler yer alır. Çoğu zaman bu dokümanlarda medikal terminoloji kullanılır.

Language Connect, Birleşik Krallıkta sıkça kullanılan dillerin yanı sıra Lehçe, Urdu dili, Çince, Galce, Guceratça, Rusça, Almanca, Hintçe ve Hindistan Punjabi gibi dillerde de sürekli bir çeviri hizmeti sağlar.

Macmillan’a projelerinde tasarruf sağlamaları için metin içerisindeki tekrarları toplam tutarlardan düşen bir çeviri hafızası kaynağı hazırladık. Buna ek olarak, büyük projelerin yönetimi ve mizanpaj gibi iş akışlarına uygun maliyetli bir çözüm bulmak için MacMillan ile birlikte çalışmalar yürüttük.

Sonuçlar

  • Yeni kitlelere ulaşılması
  • Kalitenin Bilgi Standartları gereksinimleri seviyesinde tutulması
  • Çeviri hafızası ile %17 tasarruf

Takdirname

Language Connect’e belirli kanser türleri, tedaviler ve semptomlar üzerine olan broşürlerimiz ve bilgi formlarımız gibi birçok kanser bilgi kaynağımızın çevirisi için güvendik. Sonuç olarak, Rusça, Hintçe, Bengalce, geleneksel Çince ve Lehçe dillerinde oldukça ihtiyaç duyulan bilgilerimizi paylaşabildik.
 
Language Connect bize her zaman hızlı, doğru ve ihtiyaçlarımıza uyum sağlayan yüksek profesyonellikte bir hizmet sağladı. Language Connect görevinin de ötesinde bir hizmet sağlayarak çalışmalarımızı desteklemek için oldukça memnun olduğumuz bir bağış etkinliği düzenledi ve sağladıkları hizmete bir değer daha kattı. Language Connect ile kesinlikle tekrar çalışırım ve Macmillan Cancer Support’un da çalışmaya devam edeceğini düşünüyorum.

Hannah Webb People Project Lead, Macmillan Cancer Support