ExxonMobil

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ExxonMobil, 75000 çalışanıyla kamuya ait öncü bir enerji şirketidir.

Zorluk

ExxonMobil, kurumlarının bölge merkezlerinde sağlık ve emniyet iletişimlerinin çalışanların ana dilinde olmasının öneminin farkındadır. Teknik materyallerin doğru ve yüksek kalitede çeviri ve lokalizasyonun yapılması, birden fazla bölgede paydaşlarla ilgilenebilen ve dahili farkındalık kampanyaları için kısıtlı sürelerde proje teslimi yapabilen, uzman bir dil hizmetleri sağlayıcısı gerektirir.

Çözüm

2008 yılından bu yana Language Connect, Türkçe, Mandarin ve Arapça dahil olmak üzere 11 farklı dil için çeviri projeleri gerçekleştirdi.

Petrol ve gaz terminolojisinde uzman olarak, becerilerimizi ExxonMobil’in önemli stratejik iş hedefleriyle ve kullanıcılarının yerel sağlık ve emniyet gereksinimleri ile bir araya getirdik. Bu proaktif yaklaşım iletişim tarzının tutarlılığındaki bozuklukları belirlememizi sağlamakla beraber, kullanılması gereken en uygun çeviri stili, formu ve dizgesi üzerinde lokalizasyon önerilerinde bulunabilmemize de imkan tanıyor.

Kendi endüstrilerinin terminolojisine ve sağlık ile emniyet kavramlarına oldukça hakim çevirmenlerin kullanılması, müşterinin rahat bir şekilde global takımlarına doğru güvenlik bilgilerini aktarabilmesi anlamına geliyor.

Sonuçlar

  • “Çeviri hafızası” ile %30 maliyet düşürme
  • Hızlı geri dönüş
  • Tüm dillerde global tutarlılık
  • 160’dan fazla proje, 2,000,000’den fazla kelime

 

Takdirname

ExxonMobil Language Connect’in çeviri hizmetlerini 5 yıldır kullanıyor. Her zaman tutarlı bir şekilde yüksek kalite standartlarında, ayrıntıya dikkat ederek ve zamanında teslim yapıyorlar.
 
Sürecin her adımında bizi bilgilendiriyor ve daha iyi bir çeviri hizmeti sunabilmek için açıklama istemekten hiçbir zaman çekinmiyorlar. Karmaşık bir teknik dil kullandığımızı düşünürsek, çevirmenleri buna rağmen orijinal metnin aynı stilini ve tonunu korumayı başarıyor. Yönetim kurulumuz her zaman çalışmalarından ve takım üyelerinin gösterdiği iletişimden memnun kalıyor.
 
Language Connect çeviri hizmetlerini tavsiye etmek benim için bir zevktir.

Rachel Whitaker, EAME Competency & Training Administrator