Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Topluma Karşı Sorumluluklarımız

Language Connect olarak, çalışanları ile ilgilenmeye, yerel halkla işbirliği yapmaya kararlı, sosyal sorumluluğa sahip bir şirketiz. Çevresel sürdürülebilirliği teşvik ederek çalışmayı amaçlıyoruz.

Sosyal Sorumluluk stratejimizin her öğesi, Language Connect’in daimi başarısını korumak için son derece önemlidir. Biz de insanları, yani toplumumuzu ve çevremizi desteklemek için çalışıyor, buna da Community Connect diyoruz.

Çalışanlarımız

Language Connect, çalışanlarını en önemli varlığı olarak görüyor ve çalışanlarına bu doğrultuda değer veriyor. Çalışanlarımıza daima güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak amacındayız.

Eş fırsatlar sağlayan bir işveren olarak kimsenin ırkı, cinsiyeti, yaşı ya da engeli dolayısıyla daha az tercih edilir bir muameleyle karşılaşmasına izin vermiyoruz. Çeşitlilik işimizin bir parçası olduğundan, bunu arttırmak ve maksimuma çıkarmak için her fırsatı değerlendiriyoruz.

Şirket genelinde etkisi olan politikalarımızı ve inisiyatiflerimizi oluştururken çalışanlarımıza danışmanın önemine inanıyoruz.

Language Connect ayrıca dil öğrencileri için de bir staj programı düzenliyor. Dil hizmetleri endüstrisini her yönüyle tanımak için dört aylık bir çalışmaya katılmaya hazırsanız, bu konuda daha fazla bilgi için tıklayın.

Toplum

Language Connect, yerel iş çevreleri ile etkileşime geçerek başka bir dil öğrenmenin faydalarını anlamalarında öğrencilere yardımcı olan İş Dili Şampiyonları organizasyonunun bir üyesi olmaktan gurur duyuyor. Bu organizasyon, dil öğrenimini ve kültürel becerileri ulusal boyutta desteklemek için çalışan Bölgesel Dil Ağı tarafından düzenlenen çalışmanın bir parçasıdır.

İş Dili Şampiyonu olarak adlandırılan ilk dil hizmetleri şirketi olan Language Connect, Kuzeybatı Londra Willesden’deki Convent of Jesus and Mary Dil Okulunda düzenlenen atölye çalışmalarını birincilikle bitirmiştir.

Bu interaktif atölye çalışmaları, anadili İngilizce olmayan öğrencilere mütercim tercümanlık endüstrisindeki farklı kariyer imkânlarını anlatmak amacındadır.

Language Connect, Kenya Nairobi’de bulunan bir çevirmen eğitim merkezinin gelişimine yapmış olduğu sponsorluktan sonra, Translators without Borders örgütünün Altın Sponsorlarından biri oldu. Bu girişimin bir parçası olup, çeviri yoluyla yapılan insani desteklerin geliştirilmesine destek olmaktan gurur duyuyoruz.

Translators without Borders hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Global olarak bireylere ve gruplara mikro-finansman sağlayan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Kiva.org’da aktif bir sponsor ekibimiz bulunuyor. Kendilerini ve toplumlarını geliştirebilmeleri için insanlara destek olmak, dünyadaki fakirlik gibi sorunların çözümlenmesindeki en önemli adımlardan biridir.

Sponsorluk yaptığımız projeler hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Çevre

Language Connect, faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkisini dikkatli bir şekilde inceleyerek, işlerini sürdürülebilir bir çevre sağlayacak şekilde yürütüyor ve gereksiz doğal kaynak kullanımını mümkün olduğunca azaltıyor, hatta bazen tamamen ortadan kaldırıyor. Her gün kaynaklarımızı korumak ve tüketimimizi en aza indirmek için takip ettiğimiz birtakım pratik yöntemleri uyguluyoruz. Bu yöntemler arasında, atık kâğıtların geri dönüşümü, her günün sonunda tüm çalışanların bilgisayar monitörlerini kapatması ve kullanılmış printer kartuşlarının geri dönüşümü de bulunuyor.

Karbon emisyonlarının ve ofislerdeki enerji tüketiminin en aza indirilmesi konusunda pratik çözümler sunan ödüllü hayır kurumu Global Action Plan (GAP) ile birlikte çalışıyoruz.

Community Connect ile ilgili sorularınız varsa ya da girişimlerimizden herhangi biri hakkında bilgi almak isterseniz, lütfen bize yazın.